top of page

    Шановні гості!

Щиро вітаю Вас на нашому сайті.

Як сказав Василь Сухомлинський: "Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа - це передусім вчитель." 

Вчителі нашої школи працюють за принципом "інтереси дітей - понад усе".

Наша школа хоч і маленька, але дуже затишна і привітна. Ми з радістю зустрічаємо нових учнів і з гордістю проводжаємо випускників.

То ж ласкаво просимо до нашої шкільної родини.

 

 

 

 

Наша історія

         Одну із найважливіших ролей у селі відіграє школа та її вчителі, які ведуть до знань, до світла, до прогресу. В Івачеві Долішньому школа була заснована ще при Австрії у 1862 р. Це була однокласна школа, що розміщувалась в хаті Степана Братного. Першим її вчителем був Оноферко. Після нього вчителював Зозуля, але вже у новій школі, побудованій в 1913 р., що знаходиться на місці сучасної.

         У 20-і і на початку 30-х років у селі вчителями були Дмитро та Марія Фалендиші, які мешкали в школі і займали ділянку, на якій зараз стоїть магазин, під свій город.

         У 1934 р. польська влада прислала вчителя Едварда Дзеня, а в 1937 р. – Кароліну Піскозуб, 1939 р. – Томашевського, все це відомі поляки-вчителі, як вели колонізаційну діяльність.

          При німецькій окупації вчителькою була Стефанія Фалендиш. Після закінчення війни 1941-1945 рр. в школі працювали Ліда Бока і Євдокія Білоцеркович, потім Морозенко, Іванна Лехман, Богдан Щупачинський та Ольга Кривенко. З 2010 р. керівником школи є Загалюк Наталія Анатоліївна.

          Багато випускників Івачеводолішнівської школи закінчили Тернопільські, Львівські університети та багато інших вищих закладів. 

           Уродженцем Івачева Долішнього є Петро Тимочко – гірничий інженер, письменник, з 1991 р. був головою ради Тернопільської обласної організації спілки письменників України.

           І в сучасні дні школа працює над тим, щоб освічених і вихованих  людей ставало все більше і більше.

 

bottom of page